dmbDwóch drużynowych z Hufca ZHP Dębica zostało wyróżnionych Listem Pochwalnym Naczelnika ZHP z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Gratulujemy pwd. Szymonowi Dymińskiemu i pwd. Bartoszowi Krzemieniowi!

List Pochwalny Naczelnika ZHP jest wyróżnieniem, przyznawanym corocznie w Dniu Myśli Braterskiej instruktorom pełniącym funkcję drużynowego, których postawa jest godnym naśladowania przykładem zaangażowania w pracę na rzecz zuchów i harcerzy.W tym roku, na wniosek komendanta hufca wyróżniono pwd. Szymona Dymińskiego i pwd. Bartosza Krzemienia.

dyminski

Druh Szymon Dymiński jest drużynowym 16 Drużyny Wędrowniczej "Awers" działającej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Dębicy. W 2013r. założył tą drużynę i prowadzi ją do dziś. Drużyna zrzesza wędrowników z Prawie 48 Szczepu Dębowego Liścia. Ponadto, druh Szymon jest członkiem Kapituły Stopni Wędrowniczych swojego szczepu oraz członkiem komisji rewizyjnej hufca.

krzemien

Druh Bartosz Krzemień jest drużynowym 5 Dębickiej Drużyny Wędrowniczej "Sprzysiężeni" im. Dębickich Sybiraków działającej przy II Liceum Ogólnokształcącym w Dębicy od 2012r. Drużyna zrzesza wędrowników z 7 Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti". Ponadto, druh Bartosz jest skarbnikiem swojego szczepu i dba o finanse jednostki oraz regularne rozliczenia z komendą hufca.