3majaKilkudziesięcioosobowa reprezentacja Hufca ZHP Dębica uczestniczyła w uroczystościach patriotyczno-religijnych z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja w Dębicy. Tego samego dnia popołudniu dębiccy harcerze pomagali przy organizacji spektaklu operowego "Wesele Figara".

Obchody państwowego święta rozpoczęły się na dębickim Rynku, gdzie Hufiec ZHP Dębica wystawił reprezentację wraz z pocztem sztandarowym. Harcerze pełnili także służbę w poczcie sztandarowym Związku Sybiraków. Po wciągnięciu flagi, odegraniu hymnu, wysłuchaniu okolicznościowego przemówienia i obejrzeniu części artystycznej uczestnicy uroczystości przemaszerowali na pl. Solidarności, gdzie odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny.

3maja 3maja 3maja

Tradycyjnie, na zakończenie oficjalnych obchodów, delegacje kombatantów, parlamentarzystów, władz samorządowych, organizacji pozarządowych i innych podmiotów złożyły wiązanki kwiatów na pl. Gryfitów. Harcerze pełnili wartę i odbierali składane kwiaty. W imieniu Hufca ZHP Dębica kwiaty złożyli hm. Mateusz Cebula i phm. Sławomir Gleń.

3maja 3maja

Wieczorem, w DK "Mors" miała miejsce premiera opery "Wesele Figara" w wykonaniu artystów z Dębickiego Towarzystwa Muzyczno-Śpiewaczego. Tam także nie zabrakło harcerzy, ponieważ od kilku lat wspierają przedsięwzięcie poprzez organizację widowni. Również wśród wykonawców opery - w orkiestrze - są przedstawiciele Hufca ZHP Dębica.