goodfestHarcerze z 7 Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego zaangażowali się w służbę podczas dwóch przedsięwzięć organizowanych w ostatni weekend w Dębicy. W sobotę 20 czerwca obsługiwali stoiska doświadczalne Politechniki Dziecięcej podczas GoodFestu, a w niedzielę 21 czerwca zapewniali możliwość udzielenia I pomocy uczestnikom biegu ulicznego I LO.

Sobota, 20 czerwca 2015r., upłynęła w Dębicy pod znakiem GoodFestu - przedsięwzięcia organizowanego przez TC Dębica dla mieszkańców miasta. Tradycyjnie odbyły się koncerty szeregu zespołów, a także inne wydarzenia towarzyszące. Jednym z nich były stoiska doświadczalne Politechniki Dziecięcej, która funkcjonuje w Dębicy m.in. dzięki TC Dębica. Harcerze 7 Szczepu pokazywali dzieciom różne doświadczenia i czuwali nad tym, aby młodzi adepci nauki prawidłowo wykonali ćwiczenia.

goodfest goodfest goodfest

W niedzielę, 21 czerwca 2015r., ulicami Dębicy przebiegli uczestnicy jubileuszowego biegu I LO, w ramach obchodów 115-lecia szkoły. Harcerze z 7 Szczepu znajdowali się na różnych punktach trasy biegu i zapewniali biegaczom możliwość udzielenia I pomocy. Na szczęście nikomu nic się nie stało i wszyscy bezpiecznie dotarli do mety.

bieg LO