biwakW dniach 9-11 października 2015r. w Zespole Szkół w Brzeźnicy biwakowali harcerze starsi z 7 Szczepu Drużyn Dębickich „Invicti” im. gen. Mariusza Zaruskiego. Był to czas wypełniony różnorodnymi zajęciami i aktywnościami.

Piątek upłynął na wdrażaniu się w fabułę biwaku opartą o motywy znane z horrorów i mrocznych zagadek. Odbyły się też zajęcia z samoobrony. W sobotę natomiast miały miejsce warsztaty z charakteryzacji, po czym harcerze przygotowywali i kręcili autorskie filmy na bazie inspiracji ze znanych horrorów. Kolejno harcerze podzielili się na grupy i wzięli udział w grze terenowo-detektywistycznej, a wieczorem miał miejsce seans filmowy oraz nocna gra wypełniona strasznymi historiami.

biwak biwak biwak

Weekend utrzymany w klimacie mrocznych tajemnic spędzili razem młodzi ludzie z drużyn działających przy miejskich gimnazjach – 1 DDSH NS „Włóczykije” (MG 3), 12 DDSH „Groń” (MG 2) i 55 DDSH „Gawra” (MG 1). Ciekawy program dla młodzieży przygotowali drużynowi oraz kadra biwaku.

Jesień to tradycyjnie czas harcerskich biwaków, w których uczestniczą zarówno osoby już działające w Związku Harcerstwa Polskiego jak i młodzi ludzie, którzy zainteresowali się harcerstwem podczas wrześniowych akcji naborowych. W listopadzie odbędą się kolejne takie wyjazdy.

Biwak był współfinansowany przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.