Na wieczną wartę odszedł kpt. Jan Czapla - prezes Koła Terenowego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Dębicy, długoletni instruktor harcerski. Odszedł po ciężkiej chorobie. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i kondolencje. Komendant hufca ogłosił żałobę, która potrwa 30 dni.

Nim zachorował, kpt. Jan Czapla, cały czas aktywnie działał na rzecz pamięci o Armii Krajowej, współorganiziował uroczystości, spotykał się z dziećmi i młodzieżą, wytrwale walczył o to, aby w sztafecie pokoleń pobiegli następni. W czasie II wojny światowej włączył się w Szare Szeregi, a po wojnie przez długie lata działał w Związku Harcerstwa Polskiego, organizując obozy, pełniąc różne funkcje w harcerskich władzach, dochodząc do najwyższych stopni instruktorskich. Społeczność dębicka straciła kolejnego wartościowego i porządnego człowieka.