W niedzielę, 28 sierpnia 2016r., odbyły się uroczystości patriotyczno-religijne dla uczczenia 72. rocznicy bitwy na Kałużówce oraz akcji "Burza" na ziemi dębickiej. Tradycyjnie w uroczystościach wzięli udział dębiccy harcerze, a Hufiec ZHP Dębica był jednym ze współorganizatorów obchodów.

Kilkunastoosobowa reprezentacja Hufca ZHP Dębica, jak co roku, wzięła udział w niedzielnej uroczystości. Harcerze z 7 Szczepu Drużyn Dębickich oraz pilźnieńsiego hufca pełnili służbę. Do zadań harcerzy należała dystrybucja okolicznościowego wydawnictwa, roznoszenie wody wśród uczestników uroczystości, służba w pocztach sztandarowych, a także odbiór wiązanek kwiatów pod pomnikami w Braciejowej i na Kałużówce. Komendant hufca, hm. Mateusz Cebula, złożył w imieniu harcerzy wiązankę kwiatów.