1 października 2017 roku w Dębowej miała miejsce uroczysta Msza św. odprawiona w intencji poległych bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego. Uczestniczyli w niej m.in. parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele środowisk AK, członkowie organizacji patriotycznych oraz spora grupa mieszkańców Dębowej i całej Gminy Jodłowa, a także zuchy i harcerze z Jodłowej.

Po Mszy św. miały miejsce uroczystości przypominające bohaterów, apel pamięci poległych oraz złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem partyzantów Armii Krajowej. Reprezentanci 3 Gromady Zuchowej „Szare Wiewiórki” oraz Próbnej Drużyny Harcerskiej uświetnili uroczystość swoją obecnością. Zuchy i harcerze z SP Nr 1 w Jodłowej złożyli kwiaty i znicze pod pomnikiem pamiętając o bohaterstwie walczących w obronie ojczyzny.