W dniach 7-8 października 2017 r. harcerze starsi z 7 Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego wzięli udział w rajdzie zorganizowanym przez 12 Dębicką Drużynę Starszoharcerską "Groń" im. św. Jana Pawła II. Na trasę do Głobikowej wyruszyli także harcerze z 55 DDSH "Gawra" i 126 DWDH NS "Włóczykije".

Trasa wędrówki wiodła niebieskim szlakiem z Dębicy do Głobikowej, gdzie harcerze zatrzymali się w SSM "Rozdzielnia Wiatrów". Wędrówka była okazją do podziwiania jesiennych krajobrazów południowych okolic Dębicy, obserwowania leśnej i polnej przyrody. W schronisku harcerze wspólnie przygotowali posiłek, a potem w ramach maratonu filmowego oglądali szereg propozycji kinematograficznych. Nie zabrakło też wspólnego śpiewu i zabawy.

Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie zdrowia publicznego.