W sobotę, 11 listopada 2017 r., społeczność ziemi dębickiej uczciła 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości - Narodowe Święto Niepodległości. W uroczystościach w Dębicy wzięła udział ok. 100-osobowa reprezentacja Hufca ZHP Dębica, harcerze byli też obecni podczas uroczystości w Jodłowej.

W Dębicy harcerze wystawili asystę honorową do odbioru wiązanek kwiatów w miejsach pamięci, gdzie delegacja władz oddała hołd przed rozpoczęciem uroczystości. Na dębickim rynku harcerze wystawili poczty sztandarowe Sybiraków oraz Hufca ZHP Dębica. Na czas przemarszu do kościoła harcerze nieśli biało-czerwoną. Na pl. Gryfitów harcerski posterunek odbierał wiązanki kwiatów od oficjalnych delegacji. W imieniu Hufca ZHP Dębica kwiaty złożyli hm. Mateusz Cebula HR (komendant) i hm. Sławomir Gleń HR (zastępca komendanta). Tym razem asystę honorową wystawił 7 Szczep Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego.

Natomiast w Jodłowej zuchy i harcerze wzięli udział we Mszy Świętej, okolicznościowej części artystycznej i złożeniu kwiatów.

fot. zasoby własne i UM Dębica