W dniach 25-27 maja 2018 r. odbył się biwak wiosenny 7 Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego. Ponad osiemdziesiąt harcerzy i zuchów biwakowało pod namiotami w Jaworzu Górnym, przeżywając fantastyczną przygodę. Dosłownie fantastyczną, ponieważ biwak upłynął w klimacie magii, elfów, rycerzy, książek Tolkiena i innych fantastycznych postaci.

W piątek, po przyjeździe i rozstawieniu namiotów, harcerze wzięli udział w zajęciach integracyjnych, które pozwoliły im się lepiej poznać. Sobota upłynęła szybko, na wielu ciekawych zajęciach. Harcerze wzięli udział w RPG, grze polegającej na improwizowanym odgrywaniu ról oraz zajęciach obrony przed czarną magią, utrzymanych w klimacie Harrego Pottera. Po południu tradycyjnie świętowano urodziny szczepu – tym razem jedenaste. Nie zabrakło pysznego tortu, świeczek, zimnych ogni i głośnego "sto lat". Wieczorem harcerze spotkali się przy ognisku, żeby pośpiewać, a później wzięli udział w nocnej grze, podczas której musieli odnaleźć zaginionego wybrańca.

Biwak podsumowany został niedzielnym apelem, gdzie zostały wyróżnione osoby za całoroczne zaangażowanie w działania drużyn i szczepu oraz wręczone nagrody. Biwaki wiosenne są już długą tradycją 7 Szczepu Drużyn Dębickich. Co roku harcerze spotykają się by świętować urodziny swojego środowiska i dobrze się bawić. Program biwaku został uatrakcyjniony dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie zdrowia publicznego ogłoszonego przez Urząd Miejski w Dębicy.