W piątek, 7 grudnia 2018 r., odbyło się podsumowanie konkursu "Wolontariusz Roku 2018 Ziemi Dębickiej". Miło nam poinformować, że laureatką konkursu w kategorii szkół średnich została instruktorka Hufca ZHP Dębica pwd. Anna Szyszka HO! Wyróżniono także dh. Joannę Wiącek. Serdecznie gratulujemy!

Konkurs organizowany jest w celu promocji postaw wolontariatu i osób włączających się w bezinteresowną pomoc innym. Przyznawane są laury i wyróżnienia w kategoriach wiekowych od uczniów po osoby dorosłe. W tym roku laureatką w kategorii szkół średnich została pwd. Anna Szyszka HO - instruktorka Hufca ZHP Dębica. Wyróżniono także dh. Joannę Wiącek - do niedawna drużynową 126 DWDH "Włóczykije". Gratulujemy!

Druhna Anna Szyszka należy do ZHP od ponad 6 lat, instruktorką ZHP została w tym roku. W latach 2016-2018 pełniła funkcję drużynowej 8 Dębickiej Drużyny Harcerskiej "Improwizacja" im. Orląt Lwowskich działającej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Dębicy. Dzięki jej zaangażowaniu i aktywnej pracy drużyna znacząco rozwinęła się liczebnie i została pierwszą od kilku lat jednostką, która w całorocznym współzawodnictwie drużyn i gromad Hufca ZHP Dębica zdobyła miano "Złotej Drużyny". Samą druhnę Anię wybrano Drużynową Roku 2017/2018. Druhna angażuje się też w różne akcje charytatywne i społeczne - w ZHP i poza nim - w szkole, środowisku działania.