W sobotę, 9 listopada 2019 r., na terenie Dębicy odbył się zlot Hufca ZHP Dębica. W wydarzeniu wzięło udział ok. 120 zuchów, harcerzy i instruktorów. Coroczny zlot jest tradycją dębickiego hufca i służy inauguracji pracy w nowym roku harcerskim i integracji harcerskiej wspólnoty.

Pierwszą część zlotu stanowiła terenowa gra miejska. Harcerze w zastępach współzawodniczyli wykonując szereg zadań w punktach rozlokowanych na terenie Dębicy. Była to okazja do sprawdzenia umiejętności terenoznawczych, udzielania I pomocy, wiedzy z  historii harcerstwa oraz znajomości miasta. Wśród wyzwań była też wielka gra planszowa i bitwa łucznicza.

Po zakończeniu gry harcerze zgromadzili się na terenie Sportowej Stodoły KS Wisłoka Dębica, gdzie zjedli ciepły obiad i wzięli udział w apelu oraz świeczkowisku. Świeczkowisko poświęcone było hufcowej wspólnocie i każda drużyna, gromada prezentowała się przed pozostałymi. Gawędę opowiedział hm. Mateusz Cebula HR – przewodniczący Rady Chorągwi Podkarpackiej ZHP.

Podczas apelu swój pierwszy rozkaz wydał nowy komendant hufca phm. Artur Kowalski HR. Skierował do harcerzy przesłanie, w którym zaprosił do wspólnej służby i pracy w duchu harcerskich ideałów oraz wzmacniania braterstwa i wspólnoty wśród harcerzy.

Ogłoszono także wyniki gry zlotowej. Zwyciężył wspólny patrol 12 DDSH „Groń” i 55 PDDW, drugie miejsce zajęła 11 PDSH „Pocisk” z Hufca ZHP Ziemi Pilźnieńskiej a trzecie 19 DDH „Watra”. Wręczono laury zdobyte przez jednostki hufca w całorocznym współzawodnictwie – miano Brązowej Drużyny/Brązowej Gromady zdobyły: 3 GZ „Szare Wiewiórki”, 7 DH „Nieprzemakalni”, 10 DDH „Ślad”, 12 DDSH „Groń”, 55 DDSH „Gawra” i 126 DWDH „Włóczykije”. Drużynową Roku została HO Agnieszka Borek – drużynowa 55 DDSH „Gawra”.

Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie zdrowia publicznego.