biwakW dniach 18-20.10.2013r., harcerze z 19 Dębickiej Drużyny Harcerskiej „Watra” im. K.K. Baczyńskiego działającej w 7 Szczepie Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego wyjechali do Brzeźnicy, aby wspólnie spędzić jesienne dni na biwaku. Ponad dwadzieścia osób przez cały weekend wędrowało po całym świecie i rozwiązywało różne zagadki.

Uczestnicy biwaku mieli okazję uczestniczyć w ciekawym balu przebierańców u angielskiej królowej, oplecionym w fantastyczną fabułę oraz mnóstwo tajemnic. W ciągu dnia czekało na nich pełno atrakcji związanych z innymi narodami, takimi jak tańce, języki czy sztuki walki.

Dla części harcerzy był to pierwszy biwak po dołączeniu do ZHP we wrześniu tego roku, mający pokazać im czym jest harcerstwo i biwakowanie. Biwak stał się też okazją do złożenia Przyrzeczenia Harcerskiego przez Agnieszkę Borek i Dominika Turka. Natomiast zielony sznur przybocznego otrzymał Filip Musiał.

biwak