We środę, 18 grudnia, 50-osobowa reprezentacja Hufca ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów przywiozła Betlejemskie Światło Pokoju z Rzeszowa. Zaraz potem odbyła się wigilia hufcowa, w której wzięło udział ok. 150 osób.

Tradycyjnie dębiccy harcerze jeżdżą po ogień z Betlejem do Rzeszowa. Tak było i tym razem, a podczas uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez biskupa ordynariusza rzeszowskiego delegacja hufca przyjęła lampion z Betlejemskim Światłem Pokoju. Zaraz po przyjeździe z Rzeszowa, w murach I Liceum Ogólnokształcącego, na tradycyjnym spotkaniu wigilijnym spotkało się około 150 harcerek i harcerzy z Hufca ZHP Dębica. Licealną aulę wypełnił śpiew oraz słowa życzeń wypowiadanych przy łamaniu się chlebem.

Obecnie Światło wędruje po ziemi dębickiej i trafia do urzędów, szkół, kościołów, instytucji i domów wraz z tegorocznym przesłaniem "Wyjdź z cienia - pokaż dobro!".