dmbTradycyjnie harcerze z dębickich środowisk obchodzili skautowe święto jakim jest Dzień Myśli Braterskiej. 7 Szczep Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego wybrał się do Rzeszowa na film, a drużyny Prawie 48 Szczepu Dębowego Liścia spotkały się na grze miejskiej.

"Przyjaciele spotykają się aby się lepiej poznać i pokochać. Przyjaciele są szczęśliwi, gdy się spotykają, mówią sobie wszystko, kim są i czym żyją." - Luciano Cian

Kilkadziesiąt harcerek i harcerzy 7 Szczepu Drużyn Dębickich zacieśniało więzy przyjaźni i braterstwa podczas wspólnej wyprawy do Rzeszowa na film "Kraina lodu" opowiadający właśnie o sile przyjaźni i miłości. Podczas wycieczki nie zabrakło uśmiechów, radości i wspólnego śpiewu!

dmb

Kadra Prawie 48 Szczepu Dębowego Liścia pod kierunkiem pwd. Gabrieli Ragan przygotowała dla drużyn szczepu tradycyjną grę miejską. Tym razem jej tematem był cyrk. Uczestnicy gry musieli wykazać się szeregiem umiejętności: grą sceniczną, kreatywnością, spostrzegawczością i wieloma innymi. W grze zwyciężył patrol harcerzy z 27 DSH "Skała"