kursW sobotę, 1 marca 2014r., 40 adeptów tajemnej sztuki kierowania małymi grupami przystąpiło do egzaminu będącego podsumowaniem trzeciej edycji kursu zastępowych prowadzonego przez 7 Szczep Drużyn Dębickich we współpracy z harcerzami z Pilzna. Tegoroczna odsłona odbywała się w klimacie zaczerpniętym z serii książek o Harrym Potterze.

Nim kilkudziesięciu młodych ludzi przystąpiło do egzaminu, to w dn. 14-16.02.2014r. w Zespole Szkół w Zawadzie, biwakowali i uczyli się podczas różnorodnych zajęć. Całość przygotowała i przeprowadziła kadra 7 Szczepu Drużyn Dębickich i Hufca ZHP Ziemi Pilźnieńskiej pod kierunkiem pwd. Bartosza Krzemienia. Przyszli zastępowi uczyli się o komunikacji interpersonalnej, zasadach dobrej zbiórki czy też tworzeniu obrzędowości.

W ciągu ostatnich dni młodzi liderzy zmierzyli się z zadaniem opracowania konspektu zbiórki swojego zastępu, a w sobotę stanęli do ostatecznego sprawdzianu - egzaminu, który miał formę gry miejskiej na terenie Dębicy. Każdy kandydat na zastępowego musiał wykazać się szeroką wiedzą i umiejętnościami. W ciągu najbliższych dwóch tygodni zostaną ogłoszone wyniki egzaminu oraz całego kursu, a drużyny harcerskie w Dębicy i Pilźnie otrzymają zastrzyk przygotowanej do pracy kadry.

kurs